Ero sivun ”PartioWiki:Malline” versioiden välillä
Siirry navigaatioon
Siirry hakuun
Ei muokkausyhteenvetoa |
(Lisää vanha ohjelma -malline) |
||
(Yhtä välissä olevaa versiota samalta käyttäjältä ei näytetä) | |||
Rivi 22: | Rivi 22: | ||
|<nowiki>{{korjattava}}</nowiki> | |<nowiki>{{korjattava}}</nowiki> | ||
|Artikkeli, joka on kielellisesti tai sisällöllisesti heikkolaatuinen. Kerro mallineen asettamisen syy sivun keskustelusivulla! | |Artikkeli, joka on kielellisesti tai sisällöllisesti heikkolaatuinen. Kerro mallineen asettamisen syy sivun keskustelusivulla! | ||
|- | |||
|{{vanhentunut|Syy}} | |||
|<nowiki>{{vanhentunut|Syy}}</nowiki> | |||
|Artikkeli sisältää vanhentunutta tietoa. Anna lyhyt selite parametrina ja kerro tarkemmat perustelut sivun keskustelusivulla. | |||
|- | |- | ||
|{{alustava}} | |{{alustava}} | ||
Rivi 30: | Rivi 34: | ||
|<nowiki>{{alustava/OU}}</nowiki> | |<nowiki>{{alustava/OU}}</nowiki> | ||
|Artikkeli, joka käsittelee Ohjelmauudistus 2010 -projektia ja artikkelissa on "tietoa" jota ei ole lopullisesti varmistettu ja/tai päätetty. | |Artikkeli, joka käsittelee Ohjelmauudistus 2010 -projektia ja artikkelissa on "tietoa" jota ei ole lopullisesti varmistettu ja/tai päätetty. | ||
|- | |||
|{{vanha ohjelma|vuosi=VUOSI|vastine=VASTINE}} | |||
|<nowiki>{{vanha ohjelma|vuosi=VUOSI|vastine=VASTINE}}</nowiki> | |||
|Artikkeli sisältää vanhan ikäkausiohjelman mukaista tietoa. Anna vapaaehtoisina parametrina vuosi (todennäköisesti 1994) ja nykyisen ohjelman mukaisen artikkelin nimi. Malline lisää artikkelin luokkaan <nowiki>[[Luokka:Partio-ohjelma VUOSI]]</nowiki>. | |||
|- | |- | ||
|{{ohjesivu}} | |{{ohjesivu}} |
Nykyinen versio 7. joulukuuta 2014 kello 14.00
PartioWikissä käytetään mallineita esimerkiksi korjattavien tai lyhyiden artikkeleiden merkitsemiseen, niin että muut muokkaajat voisivat käydä katsomassa listan näistä korjattavista artikkeleista, ja edelleen korjata niitä. Mallineita käytetään myös usein toistuvista asioista, kuten esim. piirien lippukuntien luetteloista.
Käytössä olevat tynkämallineet löydät sivulta PartioWiki:Malline/Tyngät.
Kuviin liittyvät mallineet löydät sivulta PartioWiki:Malline/Kuvat.
Käyttäjiin liittyvät pestimallinteet löydät sivulta PartioWiki:Malline/Käyttäjä / Luokka:Käyttäjälaatikot.
Artikkelimallineet löytyvät sivulta Luokka:Artikkelimallineet.
Lisäksi käytössä ovat seuraavat mallineet: