Ero sivun ”Kolkankävijät” versioiden välillä
(+ huivikuva) |
(+huivikuvaus) |
||
(5 välissä olevaa versiota 3 käyttäjän tekeminä ei näytetä) | |||
Rivi 1: | Rivi 1: | ||
{| | {{lippukunta | ||
| | |tyyppi=yhteis | ||
|nimi=Kolkankävijät | |||
| | |perustettu=1988 | ||
| | |perustettu_pvm=18. huhtikuuta | ||
|lakkautettu= | |||
|jäsenmäärä=noin 130 (1/2011) | |||
| | |lyhenne=KoKä | ||
| | |toiminta-alue=Askainen, Lemu, Velkua | ||
| | |kotikunta= | ||
|piiri=Lounais-Suomen Partiopiiri | |||
|- | |alue=Rannikkoseutu | ||
|aluejärjestö= | |||
|ryhmittymä= | |||
|taustayhteisö= | |||
| | |kolo=Askaistentie 139 D, 21230 Lemu | ||
| | |kämppä= | ||
| | |leirialue= | ||
|varasto= | |||
| | |vene=Kyllikki | ||
| | |paitakuvaus=Sininen | ||
| | |huivikuvaus=Sininen, merkin valkoisessa yläkolmiossa on sininen kuusi ja sinisessä alakolmiossa valkoinen purjevene. | ||
| | |huivikuva=[[Kuva:Vsp_kokä_huivi.gif]] | ||
| | |tunnuksenNimi= | ||
| | |tunnuskuvaus= | ||
| | |tunnuskuva= | ||
| | |lippukuvaus= | ||
| | |lippukuva= | ||
| | |www=http://www.kolkankavijat.fi | ||
| | |www-text=http://www.kolkankavijat.fi | ||
|lippukuntalehti=Kolkka Jussi | |||
| | }} | ||
| | '''Kolkankävijät''' (KoKä) on [[yhteislippukunta]] eli jäsenistömme koostuu tyttö- ja poikapartiolaisista. Jäseniä [[lippukunta|lippukunnassa]] on noin 130 kappaletta, joista 56 % on tyttöjä ja 44 % poikia sekä joiden keski-ikä pyörii 15 vuoden paikkeilla. | ||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
|} | |||
Toimintamme pääpaino on maapartiotoiminnassa, johon on sekoitettu ripaus [[meripartio]]toimintaa. Kolkankävijöiden toiminta keskittyy Lemun, Askaisten ja Velkuan kuntien alueelle. | |||
{{tynkä/Lippukunnat}} | {{tynkä/Lippukunnat}} | ||
{{ | {{Lounais-Suomen Partiopiiri}} | ||
Nykyinen versio 8. heinäkuuta 2012 kello 17.45
Kolkankävijät | |
---|---|
Perustiedot | |
Tyyppi: | yhteislippukunta |
Perustettu: | 18. huhtikuuta 1988 |
Jäsenmäärä: | noin 130 (1/2011) henkilöä |
Lyhenne: | KoKä |
Lehti: | Kolkka Jussi |
Toiminta-alue | |
Toiminta-alue: | Askainen, Lemu, Velkua |
Alue: | Rannikkoseutu |
Partiopiiri: | Lounais-Suomen Partiopiiri |
Toimipaikat | |
Kolo: | Askaistentie 139 D, 21230 Lemu |
Vene: | Kyllikki |
Tunnukset | |
Huivi | |
Sininen, merkin valkoisessa yläkolmiossa on sininen kuusi ja sinisessä alakolmiossa valkoinen purjevene. | |
Partiopaita | |
Sininen | |
Linkit | |
http://www.kolkankavijat.fi |
Kolkankävijät (KoKä) on yhteislippukunta eli jäsenistömme koostuu tyttö- ja poikapartiolaisista. Jäseniä lippukunnassa on noin 130 kappaletta, joista 56 % on tyttöjä ja 44 % poikia sekä joiden keski-ikä pyörii 15 vuoden paikkeilla.
Toimintamme pääpaino on maapartiotoiminnassa, johon on sekoitettu ripaus meripartiotoimintaa. Kolkankävijöiden toiminta keskittyy Lemun, Askaisten ja Velkuan kuntien alueelle.
Lehti | Piirileirit | Tukisäätiö
Altti | Etelä-Turku | Huittinen | Kaakkois-Turku | Kymmenykset | Leijankorpi | Maarian Partioyhtymä | Pohjoiskulma | Pohjois-Satakunta | Pohjois-Turku | Pori | Rannikkoseutu | Rauma | Salo | Saviseutu
Kaarinan Partiolaiset | Porin Partiolaiset | Turun Partiolaiset
Ahertajat | Ahlaisten Ankkurit | Alastaron Jyväset | Auran Eräkurjet | Auran Tytöt | Auran Tähti Pojat | Euran Peurat | Halikon Siniset | Harjavallan Pirkat | Henrikin Tapulitytöt | Hirvensalon Eräpojat | Honkahukat | Huittisten Eränkävijät | Ilpoisten Vuorenkävijät | Jokikylän Pojat | Jokilaakson Ravut | Jämijärven Miilunvartijat | Kaarinan Korpiklaani | Kaarinan Ristiritarit | Kaarinan Sädetytöt | Kairankiertäjät | Kakskerran Kaksoispiste | Kankaanpään Korpiveikot | Karimo | Karvian Majavapartio | Keikyän Korvenkävijät | Kiikalan Kelopartio | Kiikoisten Partiopojat | Kiskon Kupariset | Kiukaisten Metsäveikot | Kipinäpartio | Kolkankävijät | Kopardit | Koroisten Ritarit | Koroisten Sarpiot | Kosken Kerkät | Kullaan Kuusipeurat | Kupittaan Henrikinpojat | Kustavin Merikotkat | Kuusenkävyt | Kuusiston Linnanyrjänät | Kyrön Kiurut ja Kokot | Käppäräpartio | Laitilan Eräsissit | Laitilan Lumikit | Lallin Partio | Lavian Eränkävijät | Leirisiskot | Liedon Eränkävijät | Littoisten Pirtapiiat | Loimaan Nuotioloimut | Loimaan Saviset | Lokalahden Erälokit | Louhen-Tytöt | Lounatuulenkävijät | Luvian Loukke | Lähteen Tytöt ja Pojat | Lätynkääntäjät | Maarian Kämmekät | Maarian Tähkät | Marjatat ja Mikon Pojat | Marttilan Martit | Maskun Hemmingin Tyttäret ja Pojat | Mellilän Menninkäiset | Merenkävijät | Merimaskun Reimarit | Meri-Porin Partio | Mesikäpälät | Mietoisten Kolopuutintit | Mikaelin Sinikellot | Mustavuoren Sissit | Muurlan Muurahaiset | Mynämäen Maahiset | Myrskypojat | Naantalin Naakat | Naantalin Siniset | Nakkilan Partiolaiset | Narvin Pojat | Narvin Tytöt | Nousiaisten Henrikin Lippukunta | Nuotiotytöt | Ouran Partiolaiset | Paraisten Merikotkat | Partio-Puhurit | Perttelin Piketit | Piikkiön Tammipartio | Pomarkun Polunkävijät | Porin Nuotiopojat | Porin Tertut | Porin Tulitikut | Porin Versot | Puhurin Pojat | Pyhän Laurin Ritarit | Pyhärannan Korpiankkurit | Pääskyparvi | Pöytyän Pöllöt | Raision KilliNallit | RajakivenKiertäjät | Rantakaarinat | Rauman Partiotytöt | Rauman Sinermot | Rauman Suuntaveljet | Ruoripojat | Ruskon Maunun Partio | Rymättylän Märssyvahdit | Saaren Kiertäjät | Salon Eränkävijät | Salon Leiriveikot | Sauvon Hakkiset | Saviseudun Peurat | Siikaisten Karhunveikot | Suomusjärven Mesoliitit | Säkylän Partio | Tarvan Tapiot | Tasalam Boja | Tavastin Liljat | Teljän Partio | Teljän Tuikkeet | Toivon Erätytöt | Tornikotkat | Tornipääskyt | Taivassalon Tupshaukat | Turun Eränkävijät | Turun Meripeikot | Turun Metsänkävijät | Turun Mikaelin Siniset | Turun Partio-Sissit | Turun Sinikotkat | Turun Suuntaveljet | Turun Tähti-Tytöt | Turun Versot | Tuulihaukat | Ulvilan Eräpojat | Ulvilan Erätytöt | Uudenkaupungin Merihait | Vaakun Vartijat | Vahdon Korvenkävijät | Vampulan Varpuspartio | Varsinais-Suomen Samoilijat | Vehmaan Lustaset | Vesipeikot | Väinän Vartijat | Yläneen Korpijunkkarit | Ypäjän Eränkävijät
Muut partioyhdistykset
Akateeminen partiokilta (Turku) | Turun Pyhän Yrjänän Kilta (Turku) | Charlotta-kilta (Pori) | Franciscus-kilta (Rauma)