Ero sivun ”Kuuluisuudet jotka ovat olleet tai ovat partiossa” versioiden välillä
Siirry navigaatioon
Siirry hakuun
Rivi 23: | Rivi 23: | ||
|- | |- | ||
| Lauri Knurkse || Elokuva Ohjaaja/Näyttelijä || [[Tavastit]] | | Lauri Knurkse || Elokuva Ohjaaja/Näyttelijä || [[Tavastit]] | ||
|- | |||
| Paavo Lipponen || Ex. pääministeri || ? | |||
|} | |} | ||
Versio 10. maaliskuuta 2008 kello 16.40
Suomalaiset
Nimi | Ammatti/titteli | Lippukunta |
Jorma Ollila | Nokian hallituksen pj | ? |
Jukka Paarma | Arkkipiispa | Hiipan Pojat |
Jone Nikula | TV-persoona | Tapiolan Eräpojat |
Doris Stockmann | Stockmannin omistaja | ? |
Helvi Sipilä | ex. YK:n apulaispääsihteeri | Lahden Tähtitytöt |
Kari Kuuva | Lauluntekijä/muusikko | Hiipan Pojat |
Pentti Arajärvi | Tasavallan presidentin puoliso | Helsingin Kotkat |
Hannu Auramo | Teollisuusneuvos | Toimen Pojat |
Stefan Wallin | Europarlamentaarikko | ? |
Lauri Knurkse | Elokuva Ohjaaja/Näyttelijä | Tavastit |
Paavo Lipponen | Ex. pääministeri | ? |
Ulkomaalaiset
Nimi | Ammatti/titteli | Maa | Lippukunta |
Karl Gustav XIV | Kuningas | Ruotsi | |
Tony Blair | ex. pääministeri | Yhdistyneet kuningaskunnat | |
James Lovell | Apollo XIII komentaja | Yhdysvallat | Eagle Scout troop 60 |
Tämä artikkeli on tynkä. Voit auttaa PartioWikia laajentamalla artikkelia. Harkitse myös voisiko tämän mallineen vaihtaa johonkin kuvaavammista tynkämallineista.