Ero sivun ”Ilvesveikot” versioiden välillä
Siirry navigaatioon
Siirry hakuun
p (Luokat) |
Ei muokkausyhteenvetoa |
||
Rivi 1: | Rivi 1: | ||
Ilvesveikot. Ryhtiliike Helsingin Töölössä vuodesta 1934. | Ilvesveikot. Ryhtiliike Helsingin Töölössä vuodesta 1934. | ||
=== | {| align="right" style="background-color: #EAEAEA; border: 1px solid #000000; width: 20%; margin: 1em;" | ||
[ | |- | ||
| colspan="2" style="background-color: #C0C0C0; padding: 0.2em; font-size: 130%; " | <b>Ilvesveikot</b> | |||
|- | |||
[[ | | colspan="2" style="border-bottom: 1px solid #666666; font-weight: bold;" | Perustiedot | ||
[[ | |- | ||
| Perustettu: || [[10.10.1934]] | |||
|- | |||
| Jäsenmäärä: || 100 | |||
|- | |||
| colspan="2" style="border-bottom: 1px solid #666666; font-weight: bold;" | Alue | |||
|- | |||
| Toiminta-alue: || Töölö, Pasila | |||
|- | |||
| valign="top" | [[Partiopiiri]]: || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | |||
|- | |||
| colspan="2" style="border-bottom: 1px solid #666666; font-weight: bold;" | Toimipaikat | |||
|- | |||
| [[Kolot]]: || Mechelininkatu 49, Esterinpolku 7 | |||
|- | |||
| [[Kämppä]]: || Ilvesveikkola, Kirkkonummi | |||
|- | |||
| colspan="2" style="border-bottom: 1px solid #666666; font-weight: bold;" | Tunnukset | |||
|- | |||
| [[Partiopaita]]: || Sininen | |||
|- | |||
| colspan="2" style="border-bottom: 1px solid #666666; font-weight: bold;" | Kotisivut | |||
|- | |||
| colspan="2" | [http://www.ilvesveikot.fi/ Ilvesveikot] | |||
|} |
Versio 29. maaliskuuta 2006 kello 22.45
Ilvesveikot. Ryhtiliike Helsingin Töölössä vuodesta 1934.
Ilvesveikot | |
Perustiedot | |
Perustettu: | 10.10.1934 |
Jäsenmäärä: | 100 |
Alue | |
Toiminta-alue: | Töölö, Pasila |
Partiopiiri: | Pääkaupunkiseudun Partiolaiset |
Toimipaikat | |
Kolot: | Mechelininkatu 49, Esterinpolku 7 |
Kämppä: | Ilvesveikkola, Kirkkonummi |
Tunnukset | |
Partiopaita: | Sininen |
Kotisivut | |
Ilvesveikot |