Ero sivun ”Harjun Veikot” versioiden välillä
Siirry navigaatioon
Siirry hakuun
p (Luokat) |
Ei muokkausyhteenvetoa |
||
Rivi 1: | Rivi 1: | ||
{| align="right" style="background-color: #EAEAEA; border: 1px solid #9999FF; width: 30%; margin: 1em;" | |||
|- | |||
| colspan="2" style="background-color: #CCCCFF; padding: 0.2em; font-size: 130%; " | <b>Harjun Veikot</b> | |||
|- | |||
| colspan="2" style="border-bottom: 1px solid #9999FF; font-weight: bold;" | Perustiedot | |||
|- | |||
| Perustettu: || [[Malline:27._syyskuuta| 17. joulukuuta]] [[1950]] | |||
|- | |||
| Jäsenmäärä: || n.220 hlöä | |||
|- | |||
| Lyhenne: || HaVe | |||
|- | |||
| colspan="2" style="border-bottom: 1px solid #9999FF; font-weight: bold;" | Alue | |||
|- | |||
| Toiminta-alue: || Länsi-Tampere | |||
|- | |||
| [[Partiopiiri]]: || [[Hämeen Partiolaiset]] | |||
|- | |||
| [[Aluejärjestö]]: || [[Tampereen Partiolaiset]] | |||
|- | |||
| [[Taustayhteisö]]: || [[Harjun Seurakunta]] | |||
|- | |||
| [[Sisarlippukunta]]: || [[Harjusiskot]] | |||
|- | |||
|- | |||
| colspan="2" style="border-bottom: 1px solid #9999FF; font-weight: bold;" | Toimipaikat | |||
|- | |||
| [[Kolo]]: || Pispalan kirkko, Lielahden kirkko | |||
|- | |||
| [[Kerhohuone]]: || Epilän seurakuntatalo, Tesoman kirkko | |||
|- | |||
| [[Kämppä]]: || Valkeekivi, Siivikkala | |||
|- | |||
| [[Vene]]: || Purjevene Bettiina | |||
|- | |||
| colspan="2" style="border-bottom: 1px solid #9999FF; font-weight: bold;" | Tunnukset | |||
|- | |||
| valign="top" | [[Huivi]]: || [[Kuva: Have_huivi.gif]] | |||
|- | |||
| [[Partiopaita]]: || sininen | |||
|- | |||
| colspan="2" style="border-bottom: 1px solid #9999FF; font-weight: bold;" | Kotisivut | |||
|- | |||
| colspan="2" | [http://harjunveikot.net www.harjunveikot.net] | |||
|} | |||
[[Kuva:logo.gif]] | [[Kuva:logo.gif]] | ||
Versio 20. maaliskuuta 2006 kello 11.09
Harjun Veikot | |
Perustiedot | |
Perustettu: | 17. joulukuuta 1950 |
Jäsenmäärä: | n.220 hlöä |
Lyhenne: | HaVe |
Alue | |
Toiminta-alue: | Länsi-Tampere |
Partiopiiri: | Hämeen Partiolaiset |
Aluejärjestö: | Tampereen Partiolaiset |
Taustayhteisö: | Harjun Seurakunta |
Sisarlippukunta: | Harjusiskot |
Toimipaikat | |
Kolo: | Pispalan kirkko, Lielahden kirkko |
Kerhohuone: | Epilän seurakuntatalo, Tesoman kirkko |
Kämppä: | Valkeekivi, Siivikkala |
Vene: | Purjevene Bettiina |
Tunnukset | |
Huivi: | |
Partiopaita: | sininen |
Kotisivut | |
www.harjunveikot.net |
Harjun Veikot on länsi-Tampereella toimiva poikalippukunta. Lippukunta on perustettu vuonna 1950. Jäseniä on noin 220. Lippukunnan vartiot ja laumat kokoontuvat Lielahden, Pispalan ja Tesoman kirkoilla sekä Epilän seurakuntatalolla.
Harjun Veikkojen toimintaan kuuluu peruspartioinnin lisäksi myös meripartiotoiminta Näsijärvellä. Lippukunnan laivueella on 27-jalkainen purjevene Bettiina. Viesti- ja pelastuspalvelutoiminta kuuluu olennaisena osana vaeltajien toimintaan HaVessa.
Lippukunnan kotisivuihin voit tutustua osoitteessa www.harjunveikot.net.